Tipy na jarní výlety s navigací TomTom

S příchodem jara se dny prodlužují a nesmělé sluneční paprsky lákají k prvním výletům. Mnoho lidí v tomto období vyráží poprvé po zimě autem na krátkou dovolenou nebo na venkov. Po dlouhé zimní pauze se vyplatí důkladně zkontrolovat stav vašeho vozidla a v neposlední řadě také stav vaší navigace. Prostřednictvím TomTom HOME, bezplatného softwaru TomTom, snadno zjistíte, zda vaše navigace obsahuje aktuální data. Nejnovější informace vám pomohou netrávit na cestách více času, než je nezbytně nutné. Ušetřený čas pak můžete raději strávit s rodinou nebo kamarády.
Americká výzkumná instituce Virginia Tech Transportation Institute a nizozemská TNO prokázaly, že satelitní navigace má pozitivní vliv na chování řidičů a dopravní bezpečnost. Řízení s navigačním přístrojem navíc zvyšuje pozornost řidiče a snižuje míru stresu.

Zde je několik tipů pro bezpečné jarní jízdy:
1. Vyhněte se na cestách nepříjemným zpožděním stažením nejnovějších oprav Map Share™ do svého zařízení. TomTom Map Share umožňuje uživatelům vytvářet ve své navigaci mapové opravy a bezplatně je sdílet s ostatními, takže si řidiči mohou být jisti, že vždy jedou podle nejaktuálnější mapy.
2. IQ Routes™: S inteligentní technologií TomTom pro plánování tras víte, že vaše zařízení nepočítá pouze nejkratší trasu, ale také tu nejrychlejší. Díky tomu strávíte na cestě jen tolik času, kolik musíte, a ušetřený čas můžete využít k příjemnějším jarním aktivitám. TomTom IQ Routes™ je založen na dvouletém sběru dat o skutečných rychlostech na evropských silnicích. Tím bylo dosaženo nejpřesnějšího plánování tras, jaké je v oblasti navigací dostupné.
3. Hledání cesty do zahraničních měst nebývá vzhledem k mnoha okolnostem jednoduché. Máte-li v plánu navštívit na jaře své přátele nebo příbuzné v zahraničí, přibalení navigace TomTom vám může ušetřit spoustu času i stresu. TomTom nabízí mapy zemí celého světa. Pokud tedy mapu zemí, kam míříte, v navigaci nemáte, zkontrolujte obchod s mapami TomTom na www.tomtom.com.
4. Prostřednictvím TomTom HOME mohou uživatelé ve svém zařízení aktualizovat databázi radarů a být tak s předstihem informováni o jejich pozicích – a tím ušetřit peníze na pokutách. TomTom HOME také umožňuje si navigaci přizpůsobit, takže si dlouhé cesty si můžete zpestřit třeba legračními hlasy, zvuky či fotografiemi přátel či členů rodiny. TomTom dále nabízí službu Map Update Service, která zajišťuje, že řidiči vždy automaticky obdrží nejnovější mapu pro své zařízení. Díky tomu vědí, že jakákoli trasa, kterou si zvolí, je založena na nejnovějších mapových podkladech.
5. Seznam užitečných míst vám pomůže naplánovat parádní výlet. Rozsáhlá databáze POI (Points of Interest) od TomTomu nabízí mnoho zajímavých tipů na rodinné vyjížďky, romantické víkendy nebo aktivní dovolenou.

Navigace TOMTOM můžete zakoupit v e-shopu DOBRÝ-OBCHOD.CZ

   Share on Google+

  seznam článků  
linka